MOTUL CUP 2016

19.3. 2016, KRÁSNÁ LÍPA 

Zpátky na trať! Nová sezóna začala závodem v Krásné Lípě.


    Zimní přestávce konečně odzvonilo, motocrosaři se vrátili zpět na trať a mohli tak vytáhnout z garáží své miláčky na dvou kolech. Sezóna Sdruženého přeboru Motul Cup byla zahájena závody na trati v Krásné Lípě. Do prvního měření sil nastoupilo hned pět tříd jezdců: MX2, MX1, kategorie veteránů i závodníci Hobby MX1 a MX2. 
A jak se jezdcům na trati vedlo?


    Žádné drama v celkovém hodnocení kategorie veteránů se nekonalo. Suverénní stálice českého motocrossu, Michal Baborovský si bezkonkurenčním výkonem vyjel jasné zlato. Potůček od prvního závodu jezdil druhý, Svoboda třetí. Stabilním výkonem si zaručili oba jezdci stejné příčky i v celkovém hodnocení veteránů.


    Kategorie OPEN s sebou přinesla podstatně více adrenalinu. Jezdci na nejsilnějších motorkách si v průběhu závodu místa měnili, až na Pavla Urbana, který třetí dojel v prvním závodě a třetí i celkově skončil. Václav Kovář se radoval z vítězství, druhý Michal Bárta zahájil sezónu taktéž velmi slibně.


    Jonáš Nedvěd své soupeře v MX2 nepustil do čela. Oba závody vyhrál. Druhý Vondrášek si taktéž hlídal stříbro od prvního startu, které se nakonec stalo v celkovém hodnocení realitou. Boj o třetí místo vyhrál ze všech adeptů domácí Jakub Terešák. V třídě 125 2T stanuli na stupních vítězů na první Martin Brádka, druhý Martin Hejda a třetí Alan Neubauer.


    Pozice jezdců v třídě Hobby MX1 se střídaly jako na běžícím páse. Tomáš Vozáb nechal za sebou všechny své soupeře, i když ho v druhé jízdě porazil o pár sekund Jan Jarolím a zahajovací závod sezóny celkově vyhrál. Jan Jarolím dosáhl na výsledné druhé místo a jako třetí na stupně vítězů dosáhl Václav Kratochvíl. 


    Závod se bohužel neobešel bez zranění. "Trať je zde velmi technicky i fyzicky náročná. V první jízdě start na třetím místě. V průběhu jízdy jsem se o tři pozice propadl a dojel závod na místě šestém. Do druhé jízdy start vyšel na prvním místě. Bohužel v druhém kole následoval tvrdý pád. Silný otřes mozku a předčasný konec rozjíždky,"  dodává Martin Prusík, jezdec kategorie Hobby MX1.
    Poslední kategorií, která startovala v Krásné Lípě, byla třída Hobby MX2. V této třídě nastoupil i zahraniční jezdec Robert Winkler z Rakouska, který si dojel pro druhé místo za Michalem Fischerem, který na trati dominoval od prvního závodu. Bronz z prvního startu sezóny si odvezl Jaroslav Nedvěd. 


    "Na trati v Krásné Lípě jsem již po několikáté a dobře ji znám. Trať je pověstná hlavně svým kamenitým povrchem a svou náročností. Bohužel pro mě to není úplně šťastná trať, neboť jí mám spojenou se spousty pádů, právě pro svoji náročnost. Pády mě bohužel provázely i dnešním dnem, ale padat se musí. Jak se říká, kdo nepadá, nezrychluje. Našťestí to odnesli jen plasty na motorce. Újma na zdraví díky bohu není. Závodění mi vyneslo celkové 6. místo a pocit spokojenosti. Úvodní závod seriálu jsem si pořádně užil a ve druhé rozjížďce jsem si sáhl na samé dno svých sil. Jinak perfektní den se vším, co k motokrosu patří," komentuje jezdec Hobby MX2, Jakub Zacharda.


    Kde si změří své síly jezdci příště? Už 10. dubna se sjedou na trať v Kramolíně, která je velmi oblíbená i přes svoji náročnost.

 

                                                                                                                                                                                 Autor: Eliška Vetýšková

Kontakty

JIRKA ŽÁK


Severýnova 17
Praha 6, 163 00 

Tel: 602 454 179
       777 482 282

MIREK BUREŠ


Prostřední 269

252 29 Lety - Praha západ

Tel: 602 104 692

email:

mifamoto@centrum.cz

© 2020 MOTUL CUP. Web & Grafika - RADEK WEIGL