top of page
ARCHIV AKTUALIT 2023

ODKAZ NA NOVÁ PRAVIDLA A ŘÁDY PRO SEZONU 2024

10.11.2023

Odkaz na pravidla a řády sezony najdete ZDE.

REGISTRACE DO SEZONY 2024

08.11.2023

POTVRZENÍ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI PRO ROK 2024

Postup při přihlášení zůstává stejný jako v sezoně 2023, pro připomenutí:

Závodů seriálu se mohou zúčastnit jezdci s licencí AČR, ČAM, ČAMS a jiných platných licencích MX, a nově s Registrační kartou do KP. Tyto formuláře jsou ke stažení na www.motulcup.cz a na www.mifamoto.cz

1) Jezdec vlastnící jakoukoliv z výše uvedených licencí vyplní registrační formulář a odešle buď elektronicky ( e-mail, WhatsApp, Messenger ) anebo poštou na kontaktní adresu Motokros Klubu Střední Čechy, která je v dolní části formuláře. Lékařskou prohlídku posílat nemusí (tu mu garantuje jeho licence) a bude mu po dohodě přiděleno požadované startovní číslo ( přednostně se uznávají čísla z loňské nominace).

2) Jezdec, který nevlastní žádnou licenci ve formuláři zaškrtne kolonku,, požaduji registrační kartu do KP Stř.Č., nechá si potvrdit od lékaře formulář o zdravotní způsobilosti a oba vyplněné formuláře pošle najednou na kontaktní adresu Motokros Klub Střední Čechy elektronicky ( e-mail, WhatsApp, Messenger) nebo poštou ,která je uvedena na spodní straně formuláře.

 

Registrační poplatek 1000,-Kč pošle na účet

 

Motokros Klubu Stř.Č. číslo účtu : 51-6878190217/ 0100.

 

!!! Prosíme do zprávy pro příjemce zadat : registrace, jméno, třída (např: Karel Novák HOBBY MX2) !!!

UKONČENÍ SEZONY 2023

07.11.2023

V sobotu 4.11. jsme vyhlášením Přeborníků Středočeského kraje zakončili letošní úspěšnou sezónu seriálu Motul MX Racing 2023. DĚKUJEME všem jezdcům, partnerům, pořadatelům, činovníkům, časoměřičské skupině Fandy Bočka, divákům a fanouškům za letošní spolupráci, podporu a účast při pořádání tohoto seriálu. Přejeme všem úspěšné přežití zimní pauzy 😉🙂🥶 a zimní přípravy na další sezónu ✊✊✊ A my pro vás začneme již připravovat příští ročník seriálu Motul MX Racing 2024.

Od 1.12. budou na našich webových a fb stránkách informace k nové sezóně 2024. Sledujte www.motulcup.cz a www.Mifamoto.cz  🏁🏁🏁

Motokros Klub Střední Čechy

OBSÁHLÁ FOTOGALERIE Z VYHLÁŠENÍ

ODKAZ NA FOTKY Z POSLEDNÍHO ZÁVODU V KŘÍŠÍCH

10.10.2023

Odkaz najdete je ZDE.

ZÁVĚREČNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU PRO ROK 2023

09.10.2023

Přinášíme vám konečné vysledky letošního seriálu, najdete je ZDE.

Následně se na vás budeme těšit u závěrečného vyhlášení, které se uskuteční 4.11. v Kulturním domě v Žebráku od 18:00.

VÝSLEDKY ZÁVODŮ PO POSLEDNÍM ZÁVODU

09.10.2023

Včerejší finálový závod Středočeského Přeborového seriálu Motul MX Racing v Kříších dopadl na výbornou 👍 Počasí

na říjnový motokros nádherné okolo 18ti stupňů bez deště, trať připravená a nakropená po celý den udržená bez prachu.👌 Sjelo se 136 jezdců, o letošních titulech Přeborníků se rozhodlo ve všech třídách.Závody si v Kříších užilo kromě závodníků

a doprovodů i 510 platících diváků a fanoušků👏 výsledky závodu a konečné pořadí serialu přinášíme ZDE.

ZMĚNA POŘADATELE POSLEDNÍHO ZÁVODU

18.09.2023

Závěrečný závod Středočeského Přeborového seriálu Motul MX Racing, který se měl konat 7.10. V Horšovském Týně se z technických důvodů PŘESOUVÁ NA ZÁVODIŠTĚ DO KŘÍŠŮ u BŘAS!
Jelikož pořadatel z Horšovského Týna bohužel ani po roce jednání s příslušnými úřady ( na základě udání ) nedostal ještě povolení pořádat závody jsme nuceni závod přeložit jinam. Po oslovení několika pořadatelů ( Stříbro, Kramolin, Merklín, Benátky,) se nakonec podařila úspěšná dohoda a vstříc nám vyšel pořadatel Motoklub Kříše, který 7.10. 2023 závod našeho Středočeského seriálu uspořádá.👏👏👏
Tímto mu patří od nás veliký dík, za to, že mimo plán a na poslední chvíli si kluci z klubu najdou čas na přípravy závodu 👍👏.


Za Motokros Klub Stř. Č.
M. Bureš

KRISE plakat 2023
ČASOVKA

VÝSLEDKY ZÁVODŮ V SEDLČANECH + 3. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

13.09.2023

Přinášíme vám vysledky závodů ze Sedlčan, které najdete ZDE, a průběžné výsledky letošní sezóny najde ZDE.

Obsáhlý report ze závodů najdete ZDE. U příštího závodu se na vás budeme těšit 7.10. v Horšovském Týně.

KONEC PRÁZDNINOVÉ PAUZY

18.08.2023

Pomalu končí prázdninová pauza a blíží se nám další závod našeho seriálu Středočeského Přeboru Motul MX Racing, přípravy již započaly a případní zájemci, kteří by se chtěli spolupodílet na přípravách a průběhu závodu v Sedlčanech budou vítáni informace získají u ředitele závodu Rudolfa Slezy na tel.čísle 721511059 .

IMG_2550.jpg

ZRUŠENÍ ZÁVODU

27.06.2023

Bohužel máme špatné zprávy pro jezdce i fanoušky MX seriálu Středních Čech Motul MX Racing. Závod který se měl jet za čtrnáct dní 8.7. v Dobřanech u Plzně je ZRUŠEN A ODLOŽEN!! Vedení seriálu Středních Čech tak dnes rozhodlo na mimořádné schůzce. Po intenzivním jednání s pořadatelem z Dobřan došlo k závěru, že v daném termínu z technických důvodů nebude možné zajistit a zaručit stoprocentní regulérní průběh závodu, a protože závody našeho seriálu chceme jezdcům i fanouškům nabízet v co nejlepší kvalitě a bezpečnosti, dohodli jsme se s pořadatelem na odložení na pozdější poprázdninový termín, který Vám včas sdělíme.


Tímto se ještě jednou omlouváme, přejeme příjemné prázdniny a dovolené, a budeme se na Vás těšit na příštím závodě, který připravujeme 9. Září v Sedlčanech.

VÝSLEDKY ZÁVODŮ V BENÁTKÁCH NAD JIZEROU + 2. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

07.06.2023

Přinášíme vám vysledky závodů z Benátek nad Jizerou, které najdete ZDE, a průběžné výsledky letošní sezóny najde ZDE.

Obsáhlý report ze závodů najdete ZDE. U příštího závodu se na vás budeme těšit 8.7. v Dobřanech u Plzně.

VÝSLEDKY ZÁVODŮ VE STŘÍBŘE + 1. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

15.05.2023

Přinášíme vám vysledky závodů ve Stříbře, které najdete ZDE, a průběžné výsledky letošní sezóny najde ZDE.

U příštího závodu se na vás budeme těšit 3.6. v Benátkách nad Jizerou.

VÝSLEDKY ZÁVODŮ V KŘÍŠÍCH

24.04.2023

Včerejší závody Motul MX Racingu v Kříších se na podruhé povedly, parádní počasí proti minulému týdnu a trať tak, jak má být, pro někoho těžší, pro někoho ,,brnkačka,, neprášilo se a po celý den se bylo ve všech třídách na co dívat 👍👌
Závodu se zúčastnilo celkem 127 závodníků. Výsledky jsou ZDE, a příští závod seriálu se jede 13.5. Ve Stříbře.

NÁHRADNÍ TERMÍN

16.04.2023

Pořadatel Motoklub Kříše zajistil náhradní termín včerejšího zrušeného závodu Motul MX Racing 👍 a závod uspořádá za týden v neděli 23.4. Časový harmonogram + ZÚ zůstávají původní. Rozhodování o náhradním termínu bylo těžké vzhledem k místním okolnostem a k velmi nabitému kalendáři všech sportovních podniků 🤷‍♂️☹️ ale zrušit závod bez náhrady by bylo neseriózní vůči stálým a pravidelným účastníkům našeho seriálu , jak jezdců, fanoušků, tak i sponzorů a partnerů. Proto se za některé případné termínové kolize příští víkend omlouváme a věříme, že si závodníci i přes to vyberou účast na svých stálých seriálech.
Motokros Klub Střední Čechy

plakat krise 2023.png

AKTUALIZOVANÉ startovky ke stažení

27.03.2023

Tuto sobotu 25.3. se odjel v Merklíně zahajovací závod letošního seriálu Přeborů Středních Čech v motokrosu Motul MX Racing za účasti 160 ti jezdců.

Počasí bylo sice chladné, ale pořadatelům i účastníkům závodu přálo, neboť v pátek večer dobře připravenou trať správně nakropil asi hodinový vydatný déšť, který hasičům ulehčil práci s kropením a trať druhý den vydržela až do druhých rozjížděk bezprašná. O minimální prach v druhých jízdách se zase postaralo větrné počasí. Trochu zklamáním byla velmi malá účast ve třídě MX1, kde přijelo pouhých 13 jezdců. Proto se vedení seriálu rozhodlo do odpoledního závodu spojit třídy MX1 a MX2 do společních rozjížděk a na start se postavilo 34 jezdců a tím závody dostali patřičnou dramatičnost, protože v soubojích na špici mezi jezdci MX1 Rudou Weschtou, Frantou Smolou, Jakubem Menclem a Martinem Haringerem se neztratili ani jezdci třídy MX2 Rakouský jezdec Maximilian Hartl, Václav Janout, Jaroslav Strnad a Allan Neubauer a divák se měl opravdu na co koukat. V těchto třídách o své poháry bojují letos nově také jezdci s takzvanou Registrací klubu ( Středních Čech, Jižních Čech a VVL) dříve to byla licence B, kteří jsou hodnoceni zvlášť od jezdců s licencemi a budou i zvlášť vyhodnoceni na konci seriálu. I ve třídách Hobby a Veterán bylo co k vidění i když se u některých jezdců projevila ještě malá tréninková příprava po zimní pauze. Všechny výsledky naleznete zde na www.motulcup.cz a www.mifamoto.cz

Další závod seriálu je naplánován na 15.4. na pěkné trati u osvědčeného pořadatele v Západočeských Kříší u Břas, kam jste tímto srdečně zváni.

 

Za Motokros Klub Střední Čechy

M. Bureš

AKTUALIZOVANÉ startovky ke stažení

13.03.2023

Vážení jezdci,
přinášíme vám přehled všech časovek pro letošní sezonu ke stažení.

65 / 85

HOBBY MX1

HOBBY MX 2

MX1

MX 2

VETERAN

Startovky ke stažení

05.03.2023

Vážení jezdci,
přinášíme vám přehled všech časovek pro letošní sezonu ke stažení.

65 / 85

HOBBY MX1

HOBBY MX 2

MX1

MX 2

VETERAN

MOTUL_2023 KALENDÁŘ.jpg

Informace k úrazovému pojištění jezdců motokrosu

19.2.2023

Vážení jezdci,
začíná nám nová závodní sezóna krajských přeborů v motokrosu 2023. Před jejím zahájením, již bez účasti AČR, řešíme také téma úrazové pojištění jezdců pro motokros. Z minulosti jste byli zvyklí na povinné pojištění v žádosti o licenci, které však ne zcela plnilo správný účel!

Vyplývají nám z toho tedy dvě otázky:
1) Máte již vyřešené pojištění na sezónu 2023? Pokud ano, je správně nastavené ? Co Vám kryje?
2) Nemáte ještě žádné pojištění uzavřené a musíte to řešit?

Vzhledem k tomu, že společně žijeme motosportem a tyto zodpovědné povinnosti vůči rodině a sami sobě nesou kolikrát nemalé starosti s vyřizováním, zajistili jsme spolupráci s otcem jednoho z mladých jezdců, který se přímo specializuje mj. zajištěním motokrosařů (profi i amatérů). Jmenuje se Petr Smolka.

Navíc budete mít možnost se ho na různé věci zeptat přímo v depu při závodech.
Využijte příležitost bezplatné pomoci s výběrem, nebo kontrolou stávajícího pojištění. 

Zde je odkaz na web, kde můžete přímo využít uvedené kontakty: 

www.zajistenisportovcu.cz

Tisková zpráva
Informace k Středočeskému Přeborovému seriálu Motul mx Racing 2023

20.1.2023

Jak jsme slíbili zde Vám přinášíme instrukce jak se přihlásit v letošní sezoně do seriálu Motul MX Racing. Seriál se pojede stejně jako vloni 7 závodů, ale bez finanční podpory AČR. Připravili jsme pro Vás dva formuláře 1) Registrační formulář, 2) Lékařský formulář - potvrzení o zdravotní způsobilosti držitele registrační karty. Závodů seriálu se mohou zúčastnit jezdci s licencí AČR, ČAM, ČAMS a jiných platných licencích MX, a nově s Registrační kartou do KP. Tyto formuláře jsou ke stažení na www.motulcup.cz a na www.mifamoto.cz 

Postup při přihlášení: 1) Jezdec vlastnící jakoukoliv z výše uvedených licencí vyplní registrační formulář a odešle buď elektronicky ( e-mail, WhatsApp, Messenger ) anebo poštou na kontaktní adresu Motokros Klubu Střední Čechy, která je v dolní části formuláře. Lékařskou prohlídku posílat nemusí (tu mu garantuje jeho licence) a bude mu po dohodě přiděleno požadované startovní číslo ( přednostně se uznávají čísla z loňské nominace). 2) Jezdec, který nevlastní žádnou licenci ve formuláři zaškrtne kolonku ,,požaduji registrační kartu do KP Stř.Č., nechá si potvrdit od lékaře formulář o zdravotní způsobilosti a oba vyplněné formuláře pošle najednou na kontaktní adresu Motokros Klub Střední Čechy elektronicky ( e-mail, WhatsApp, Messenger) nebo poštou ,která je uvedena na spodní straně formuláře. Registrační poplatek 1000,-Kč pošle na účet Motokros Klubu Stř.Č. číslo účtu : 51-6878190217/ 0100.   Prosíme do zprávy pro příjemce zadat : registrace, jméno, třída (např: Karel Novák HOBBY MX2) A bude mu vystavena registrační karta, která bude platit na závodech seriálů Středočeský KP- Motul MX Racing, Jihočeský Krajský přebor, Plzeňký přebor- VVL BO- Motoroil Cup, dále Tomanon Cup a na závodech všech seriálů pořádaných pod ČAM. Startovní číslo bude jezdci přiděleno po dohodě na celý seriál Motul MX Racing, na ostatních výše uvedených seriálech si jezdec zajistí jeho startovní číslo osobně s Promotéry jednotlivých seriálů. DOPORUČUJEME tedy jezdcům kteří se v loňském roce zúčastňovali seriálů Motul cup a Kovošrot Nepomuk a měli registrace ve Střediskách Stř.Č. a Nepomuk ZČ. ať svoje registrace letos zašlou na tuto naši adresu Motokros Klubu Střední Čechy

 

Nyní již dokončujeme kalendář závodů, zbývá doladit poslední dva pořadatele, termíny jsou již stanoveny tak aby pokud možno nekolidovali s okolními seriály,  kompletní kalendář bude zveřejněn za týden, ale již nyní Vám můžeme prozradit že seriál zahájíme prvním závodem 25.3. v Merklíně a budeme pokračovat 15.4.v Kříších. 

 

 Za Motokros klub Střední Čechy 

M Bureš a J Žák

FORMULÁŘE KE STAŽENÍ:

Tisková zpráva
NÁŠ SERIÁL MĚNÍ NÁZEV - NOVĚ MOTUL MX RACING
 

18.1.2023

V tuto chvíli dokončujeme formuláře pro přihlášení se do seriálu, rezervaci startovních čísel a registraci jezdců.Tyto formuláře si budete moci stáhnout z našich webových stránek. Společné nominace máme připravené z loňské sezóny,kdy jsme jeli tak jako v sezonách minulých společně se Západočeským přeborem který pořádal Motokros klub Nepomuk v Ačr, jelikož letos Nepomuk zatím neplánuje žádné závody dohodli jsme se s jeho vedením že nominace jeho loňských jezdců a naše spolupráce zůstane platná a jezdci ZČ by měli pouze poslat svoje registrace nově na adresu Motokrosklub Střední Čechy která bude uvedena na formuláři včetně e-mailové adresy a telefonu. V tuto chvíli již finišují dohody s pořadateli ze Stříbra , Merklina, Kramolína, Horšáku, Benátek,Kříšů a zbývá jen doladit datumy. A abychom zabránili různým spekulacím a nepodloženým informacím tak LETOŠNÍ SERIAL STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU MOTUL MX RACING JEDEME SAMOSTATNĚ A S ŽÁDNÝM JINÝM SERIÁLEM NEBUDEME SPOJENI ANI NA JEDEN ZÁVOD.

Za Motokrosklub Stř.Č.

M Bureš a J Žák

Tisková zpráva
STŘEDOČESKÝ SERIÁL ZÁVODŮ KP V MOTOKROSU - MOTUL CUP SE V ROCE 2023 POJEDE
 

17.1.2023

Na pátečním mimořádném zasedání výboru Motokros klubu Střední Čechy a vedení Motul Cupu bylo rozhodnuto, že  v letošní sezóně uspořádáme 7 závodů tohoto seriálu i bez finanční podpory AČR. V tuto chvíli již probíhají přípravy o kterých Vás budeme pravidelně informovat zde na fb a na stránkách www.motulcup.cz a www.mifamoto.cz ,
Níže v článku Evžena Zadražila si přečtěte instrukce k našim letošním serialům, které jsme společně připravili.
Za Motokros klub Stř.Č.
M.Bureš a J. Žák

Jak jsme Vás již informovali, Autoklub ČR pro letošní rok 2023 nepověřil žádné motokrosové středisko uspořádáním krajských přeborů SMS. Nicméně vzhledem k tomu, že je tu opravdu velká tendence jak ze strany jezdců, tak i pořadatelů a sponzorů, aby přeborové seriály pokračovaly dále, rozhodla se některá střediska v této mnohaleté tradici pokračovat i bez finanční podpory AČR. Pro sezónu 2023 tedy budou uspořádány následující krajské přebory v motokrosu:
Jihočeský KP (promotér Evžen Zadražil)
Středočeský KP (promotéři Miroslav Bureš a Jiří Žák)
Západočeský KP (promotér Václav Vizinger)

Tyto přebory nebudou uspořádány pod Autoklubem ČR, a proto nastanou určitě změny ohledně registrací do jednotlivých středisek:
Jezdci, kteří nepojedou MMČR a pojedou pouze krajské přebory, si nemusí vyřizovat licenci AČR, ale bude jim stačit vyřídit si registrační kartu, která bude na celou sezónu 2023 stát 1.000 CZK, bude podmíněna platnou lékařskou prohlídkou, úrazovým pojištěním jezdce a jednotlivá střediska si ji mezi sebou budou vzájemně uznávat. Každý jezdec, který bude chtít daný seriál absolvovat, musí promotérovi poslat žádost o registraci. Tento dokument zveřejníme ke stažení nejpozději do týdne. Doporučujeme si vyřizovat registraci a platbu u toho střediska, kde absolvujete nejvíc závodů, podobně jako jste si v minulých letech zaškrtávali při vyřizováni licence příslušnost ke středisku.
Kdo pojede MMČR Senior a MMČR Junior, a tudíž bude muset mít licenci AČR, bude jeho licence na našich závodech uznávána. Stejně tak bude uznávána licence ČAM (vzájemně mezi seriály) a licence dalších organizací. V tomto případě postačí poslat promotérovi daného seriálu pouze žádost o registraci (kvůli startovnímu číslu). Takovýto jezdec si tudíž registrační kartu pro závody KP vyřizovat nemusí. Startovní čísla do MMČR si však jezdec musí vyřídit přímo na Autoklubu ČR, tato služba již nepůjde vyřídit přes vedoucí středisek.
Tyto tři seriály nebudou termínově kolidovat a budou si vzájemně uznávat registrace. Každý seriál bude čítat min. 6 závodů, tři závody JČ a ZČ budou spojeny. Každý tento seriál bude mít vyhlášení sezóny zvlášť a v jiný termín.
Žádosti o registrace, údaje k její platbě, dále formulář k lékařské prohlídce a kalendáře jednotlivých seriálů zveřejníme nejdéle do týdne.

Za jihočeský KP v motokrosu
Evžen Zadražil, 16.1.2023

Mimořádná schůze vedení MK St. Čechy a seriálu MOTUL CUP

14.1.2023

Dnes 13.1. proběhla mimořádná schůze Výboru Motokros klubu Střední Čechy a vedení seriálu Motul Cupu, kde se projednávalo nečekané rozhodnutí KM AČR o zrušení stávajících SMS a nepověření sestavit kalendář závodů Středočeského Krajského přeboru na sezónu 2023. O další letošní činnosti našeho klubu a o existenci seriálu Motul Cupu. Vyjádření, rozhodnutí a podrobné informace o sezóně v roce 2023 budou zveřejněny na facebooku a  webu nejpozději v úterý 24.1.


M.Bureš a J.Žák

Jednání komise motokrosu / AUTOKLUB

14.1.2023

Komise motokrosu AČR se sešla, aby připravila vše pro nadcházející sezónu 2023 včetně záležitostí týkajících se středisek motocyklového sportu této disciplíny. Bližší informace naleznete v zápisech z jednání.

Zápis ze zasedání Komise motokrosu konaného 12. 12. 2022 naleznete ZDE

Zápis ze schůzky zástupců Komise motokrosu s vedoucími SMS konaného 04. 01. 2023 naleznete ZDE

bottom of page