top of page
ARCHIV AKTUALIT 2021

VYHLÁŠENÍ SEZÓNY MOTUL CUP 2021 - ŽEBRÁK

8.11.2021

banner 5.jpg

Tak včera jsme oficiálně zakončili celkem úspěšnou motokrosovou sezónu SMS Středních Čech závěrečným vyhlášením Přeborníků. Děkujeme všem, kteří se na vyhlášení dostavili a zatleskali vítězům. Doufáme že se Vám program líbil, že jste se dobře pobavili, odměněným jezdcům se i ceny hodily. A ještě jednou chceme poděkovat všem jezdcům, pořadatelům , časoměřičské skupině Františka Bočka , moderátorům Petru Maršálkovi a Mírovi Šimkovi, sponzorům a partnerům, kteří nám celý rok pomáhali uskutečňovat závody našeho seriálu Motul Cup. Dále také divákům a fanouškům, kteří se jich zúčastňovali. Teď v zimní pauze náš realizační tým začne pracovat na přípravě nové sezóny 2022, abychom pro Vás připravili opět minimálně šest závodů v seriálu a nějaké to přípravné soustředěníčko a kemp pro děti.

Těšíme se na Vás v roce 2022

SMS Stř. Čechy

KONEČNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU

18.10.2021

banner 5.jpg

Přijměte zároveň naše pozvání na závěrečné vyhlášení vítězů seriálu Motul Cup, které proběhne 6.11.2021 v Kulturním domě v Žebráku od 18 ti hod.

VÝSLEDKY FINÁLOVÉHO ZÁVODU ZE STŘÍBRA

18.10.2021

banner 5.jpg

4. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU 
POZVÁNKA NA ZÁVĚŘEČNÝ ZÁVOD A VYHLÁŠENÍ

29.9.2021

banner 5.jpg

Přijměte naše pozvání na závěrečný závod seriálu, který se pojede

16.10.2021 ve Stříbře, a následně si nenechte ujít závěrečné vyhlášení vítězů seriálu Motul Cup, které proběhne 6.11.2021 v Kulturním domě v Žebráku od 18 ti hod.

VÝSLEDKY ZÁVODU V KŘÍŠÍCH

27.9.2021

banner 5.jpg

3. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU

4.8.2021

banner 5.jpg

PODZIMNÍ VRCHOL:
VELKÉ ZÁPADOČESKÉ MOTOKROSY

1.9.2021

Kříše + Stříbro – silná kombinace oblíbených závodních tratí špičkové republikové úrovně nabídne společné vyvrcholení dvou motokrosových přeborů. Středočeský MOTUL Cup a jeho spřátelený Kovošrot Nepomuk západočeský přebor totiž spojily své cesty letošní sezónou do velkého finálového dvojzávodu.


Tyto prestižní krajské přebory pod sportovní autoritou Autoklubu ČR představují pro řadu jezdců poslední šanci, jak v covidem narušeném ročníku dosáhnout ceněných seriálových úspěchů. Z tohoto pohledu se naskýtá neobvyklá příležitost zejména v západočeském přeboru, kde je shodou okolností odjet pouhý jeden podnik, takže se bude bojovat ještě o dvě třetiny seriálových bodů. Zároveň se pojede na kvalitních drahách a před tradičně hustě zaplněnými ochozy. Ve vzrušující nabídce je vše, co lze od opravdového vrcholu sezóny očekávat!


Prvním dílem atraktivní terénní show bude v neděli 26. září 2021 bitva v Kříších u Břas na severním Plzeňsku. Motokros na trati V Podhájí si pravidelným dubnovým termínem vymohl pozici jarní „klasiky“, nicméně protentokrát se musel o pár měsíců posunout kvůli pandemickému lock-downu.


Kříše se tak následkem termínových šachů stávají zajímavou předehrou finálového klání ve Stříbře 16. října 2021. Zdejší Terén sv. Petra si už řadu let drží pozici závěrečné podzimní „klasiky“, a tak jezdci i fanoušci mají zcela jasnou představu, jak takové velké přeborové finále má vypadat a proč si jej nechtějí nechat ujít!
Úvodní díl přeborového finálového double je jasnou volbou v motokrosovém programu neděle 26. 09. 2021. Hostitelský Motoklub Kříše v AČR již léta potvrzuje svůj vysoký pořadatelský standard. Pohledná a rozmanitá přírodní trať je vyšperkována několika obřími skoky a tradičně se chlubí velmi dobře připraveným povrchem.


Atraktivní sportovní program a očekávané teplé a slunečné počasí nepochybně přiláká do Kříší opět davy diváků. Atmosféra vybičovaná výkonným ozvučením a komentátory Petrem Maršálkem a Mírou Šimkem tak hravě překoná řadu mistrovských podniků. Pro fanoušky je dále připraven kvalitní servis v podobě parkování blízko závodiště, sociálních zařízení anebo pestré nabídky občerstvení a prodejních stánků s motoristickými doplňky.


Na startovním žebříku se postupně vystřídají hlavní dospělé třídy MX1 a MX2 nejen v „ostré“ verzi pilotů národních a mezinárodních licencí, ale dojde i na jezdce s hobby licencemi. Pestrou přehlídku výkonnostního motokrosu doplní veteráni a junioři kubatur 65 a 85 ccm. Denní program začne v neděli v 8:00 volnými tréninky. Přituhovat začne v 10:00, kdy se rozběhnou měřené kvalifikační tréninky. Start závodních rozjížděk je naplánovaný na 12:45. Konec závodů a vyhlášení nejlepších bude zhruba v 18 hodin.

Text: Miroslav Šimek

banner 5.jpg
plakát kříše

VÝSLEDKY ZÁVODŮ - JINÍN

4.8.2021

V Jiníně se zůčastnilo závodu 161 jezdců včetně Rakouských a Německých závodníků, kteří se v některých kubatůrách objevili i na podiových umístěních a dodali kvalitu a zpestření těmto napínavým závodům. Za pěkného slunečného počasí na výborně připravené trati byl za celý den pouze jeden lehčí úraz, jinak celý závodní den proběhl pořadatelsky bez komplikací, za což děkujeme místním pořadatelům v čele s Jardou Kalným, kteří odvedli velký kus profesionální práce se sportovním nadšením.

Po prázdninové pauze nás čeká další závod 26.9.2021 na trati v Kříších společně se západočeským seriálem Kovošrot Nepomuk.

banner 5.jpg

2. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU

11.7.2021

banner 5.jpg

VÝSLEDKY ZÁVODŮ - BENÁTKY NAD JIZEROU

11.7.2021

banner 5.jpg

1. PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SERIÁLU

27.6.2021

banner 5.jpg

VÝSLEDKY ZÁVODŮ PODLUHY

21.6.2021

Včerejší závod Motulu na trati MX Podluhy byl pěkně ,,vypečený ,, celodenní teplota 36°, ale velké poděkování pořadatelům a hlavně hasičům. Ti obětavě prolévali trať vodou od pátku, sobotu i v neděli a závody tak proběhli za velmi dobré viditelnosti.

za účasti 119 ti jezdců, které to velké horko neodradilo.

Zároveň přijměte naše pozvání na další závod, který nás čeká 3.7.2021 v Benátkách nad Jizerou.

banner 5.jpg

VÝSLEDKY PRVNÍHO ZÁVODU SEDLČANY

Vedení motokrosu Střední Čechy děkuje Sedlčanským pořadatelům v čele s Mírou Dvořákem a Rudou Slezou za pěkně připravené závody Motul Cupu, které v této ,,postcovidové,, době nebylo vůbec lehké zorganizovat, druhé poděkování patří firmě Libora Pospíšila, který na úpravu tratě ochotně zapůjčil svoje stavební stroje i s pracovní sílou a připravili nám velice pěkně trať pro závod. Třetí poděkování patří ,,klukům-hasičům,, kteří od pátku a celou sobotu trať kropili nespočetným množstvím vody aby ji udrželi v regulérním stavu, protože Meteo předpovědi o celodenním dešti se nevyplnily. Bohužel průběh závodu poznamenali i dvě černé kaňky, první ve třídě hobby mx2 a druhá ve třídě veterán 40+ kde si jezdci po svých jezdeckých chybách přivodili velmi těžká zranění ke kterým musel být přivolán i záchranářský vrtulník. Zraněným jezdcům přejeme brzké uzdravení a návrat do normálního i sportovního života a velké poděkování právě záchranářům a zdravotníkům, kteří v těchto případech velice rychle a profesionálně zasahovali. Sedlčanským pořadatelům přeji aby se tímto závodem protrhla a ukončila konečně tříletá smůla se zraněními a příští závody proběhly bez těchto problémů. (Tedy jestli nějaké příští bude??? )

M.Bureš a J.Žák

banner 5.jpg

1. ZÁVOD SE BLÍŽÍ

4.6.2021

Již příští víkend tj. 12.6. odstartuje MOTUL CUP v Sedlčanech a následující víkend 20.6. v Podluhách. Zimní pauza byla neobvykle dlouhá, ale o to víc se na první závod všichni těšíme. Nicméně vzhledem ke stále trvajícím COVID opatřením, je nutné během závodu dodržovat platná vládní nařízení.

Snažili jsme se Vám vše shrnout do následujících dokumentů, která jsou nyní platná a předpokládáme, že budou platná i v následující termíny.

Prosíme všechny jezdce a jejich doprovody a důsledné dodržování všech opatření ať nám ta sezona zase brzy neskončí. 😉

Věnujte pozornost následujícím souborům!

Vzhledem k absenci Slavnostního vyhlášení MOTUL CUPu 2020 obdrží jezdci ceny u přejímky.

 

Seznam jezdců následuje.

banner 5.jpg

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA

11.4.2021

Bohužel musíme vám oznámit, že vzhledem ke stále nepříznivým epidemiologickým opatřením a pomalému a nejasnému uvolňování opatření, které nám brání provozovat náš sport, se i naše SMS Střední Čechy rozhodlo PŘELOŽIT první závod seriálu Motul Cup + Kovošrot Nepomuk který se měl jet společně se Západními Čechy 25.4.2021 v KŘÍŠÍCH

na datum 26.9.2021 

banner 5.jpg

ZMĚNA KALENDÁŘE

14.5.2020

Vzhledem k stále nepříznivé situaci okolo rozvolňování opatření zakazující nám pořádat závody MX, se ruší termín našeho závodu SMS Motul Cup 29.5.2021. Ten se měl jet v Podluhách a PŘESOUVÁ SE NA TERMÍN 20.6.2021 opět v Podluhách, neboť tamní pořadatel je nesmírně vstřícný a má velký zájem, aby se závod letos uskutečnil.  

banner 5.jpg

KALENDÁŘ ZÁVODŮ SEZONY 2021

17.1.2021

SMS Motokrosu Střední Čechy připravilo na sezonu 2021 sedmidílný seriál závodů MOTUL CUP ve spolupráci s těmito pořadateli:

12.6. SEDLČANY

20.6. PODLUHY

3.7. BENÁTKY N. JIZ.

31.7. JINÍN

26.9. KŘÍŠE

16.10. STŘÍBRO (společně s ZČ)

Nyní již budeme jen doufat,že vládní opatření do té doby pominou, abychom nemuseli nic rušit a přesouvat.

M.Bureš

Řády N-041 SMS Motokros 2021

Řády motokros 2021

Řády TZM 2021

banner 5.jpg

REGISTRACE DO SMS 2021

15.12.2020

Zahájení registrací do sezóny 2021 bylo spuštěno. Tuto registraci lze provést na webu AČR online s vyplněním příslušnosti SMS STŘEDNÍ ČECHY, nebo prostřednictvím vyplnění registrace, která je ke stažení ZDE.

Touto registrací je možné žádat o rezervaci startovacích čísel pro podniky: MOTUL CUP, MMČR a MMČR JUNIOR. Vyplněnou registraci můžete zasílat již tradičně na adresu Mirka Bureše.

Zároveň bychom všem příznivcům našeho seriálu chtěli popřát krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2021.

banner 5.jpg
bottom of page